NVIDIA اعلام کرده است DRIVE AutoPilot، اولین پلتفرم خود رانندگی در سطح جهانی در سطح 2+ آغاز کرده است. NVIDIA در CES سال جاری عرضه کرده است که پلتفرم پیشگامان آن چندین تکنولوژی AI را ادغام می کند. این شرکت معتقد است که نخستین خودروی خودران خود را برای استفاده از آن در سال آینده تولید خواهد کرد. “سطح 2+” به معنای این است که خودرو دارای ویژگی های رانندگی خودکار است اما نیاز به نظارت مستمر دارد. راه حل همچنین داده های بیشتری را در خودرو ارائه می دهد که تولید کنندگان خودرو می توانند برای تجربه کابین خلبان استفاده کنند؛ با تجسم بصری بیشتر.

چنین توانایی های قدرتمندی نیاز به قدرت محاسباتی بسیار بیشتر از آنچه که در حال حاضر در وسایل نقلیه امروز موجود است، دارد. 

مدیر اسبق NVIDIA، گفت: “سیستم کامل 2+، نیاز به اسب بخار محاسباتی و نرم افزاری پیچیده تر از آنچه در حال حاضر در جاده ها است، به میزان قابل توجهی بیشتر است.

NVIDIA DRIVE AutoPilot این را فراهم می کند، به این ترتیب سازندگان خودرو می توانند به سرعت راه حل های مستقل خود را تا سال 2020 راه اندازی کنند و این راه حل را به سطح بالاتر از خودمختاری سریعتر کنند. “

یکی از موسسات بیمه در مورد مطالعات ایمنی بزرگراه اخیر، عملکرد فناوری های خودگردان در هنگام شناسایی وسایل نقلیه دیگر و توانایی در خطوط در جاده های انحصاری یا تپه ای باقی ماند. این اغلب منجر به از بین بردن سیستم ها و راننده شد که ناگهان نیاز به کنترل دوباره داشت.

NVIDIA ادعا می کند Drive AutoPilot به عملکرد نا متناسب در تکنولوژی های خود رانندگی گذشته اشاره دارد.

دومینیک بنت، معاون تحقیقات خودروسازی ABI Research، اظهار داشت: راهکارهای پیشرفته AI از NVIDIA، ایمنی فعال تر و سیستم های رانندگی خودکار را در آینده نزدیک فراهم می سازد. “

“سیستم های کنترل کروز کنترل و انعطاف پذیر در بازار امروز به سادگی انتظارات مصرف کنندگان را ندارند.

پردازنده های NVIDIA Xavier با عملکرد بالا، که 30 تریلیون عملیات در هر ثانیه از قابلیت پردازش را ارائه می دهد، در کنار نرم افزار DRIVE برای پردازش شبکه های عصبی عمیق استفاده می شود.

این شبکه های عصبی ترکیبی از سنسورهای خارجی برای به دست آوردن ادراک مورد نیاز برای ویژگی های Autopilot از جمله ادغام بزرگراه ها، تغییر خطوط و تجزیه خط است.

شرکت های آلمانی آلمانی Continental AG و ZF Friedrichshafen AG اعلام کرده اند که در سال آینده از سیستم NVIDIA برای کنترل خودکار رانندگی استفاده خواهند کرد.