گام نخست (عضویت در پلتفرم) : برای استفاده از امکانات پلتفرم ابتدا میبایست حتما عضو پلتفرم اینترنت اشیا ماندگار مدار آوین شوید.

نحوه ثبت نام در پلتفرم

لطفا مراحل را به دقت طبق محتوای تصویری ارائه شده پیش ببرید .


خب ! اگر مرحله قبلی را با موفقیت انجام دادید، تبریک میگم

حال میبایست دستگاه خریداری شده را به پنل اضافه کنید .

برای این کار پیشنهاد میکنم فیلم نحوه اضافه کردن دستگاه به پنل رو مشاهده نمایید.

اضافه کردن دستگاه به پنل

تبریک میگم شما با موفقیت دستگاه خودتون رو به پنل اضافه کردید 🙂

اگر به هر دلیلی نیاز داشتید دستگاه رو به حالت کارخانه برگردانید از طریق فیلم زیر میتوانید این کار را انجام بدهید.

راه اندازی مجدد دستگاه

اگر نتوانستید طبق فیلم های ارائه شده دستگاه خود را به پنل اضافه کنید طبق تصاویر زیر مجدد برای اضافه کردن دستگاه تلاش کنید، در غیر اینصورت نیازی نیست مراحل پایین را ادامه دهید.

اضافه کردن دستگاه به پنل

در ابتدا پس از عضویت در پلتفرم ماندگار مدار آوین و ورود به ناحیه پنل اشیا مطابق عکس زیر از بالای پنل جهت اضافه کردن دستگاه جدید بر روی فلش رو به پایین در گوشه بالا سمت چپ زده و سپس بر روی دستگاه ها بزنید

حال از صفحه باز شده بر روی + بنفش رنگ جهت اضافه کردن دستگاه بزنید

در این مرحله میبایست بارکدی که سریال دستگاه بر روی آن نوشته شده است اسکن نمایید، بدین ترتیب دوربین خود را مقابل بارکد قرار داده تا کد دستگاه اسکن شود

با زدن گزینه بعدی دستگاه به پنل شما اضافه خواهد شد.

حال بدین ترتیب ویجت دستگاه به پنل شما اضافه خواهد شد. دایره قرمز رنگ دور عکس ویجت نمایانگر این است که دستگاه به پنل اضافه شده اما آفلاین میباشد و درصورت پیکره بندی دستگاه و اتصال به سرور دایره دستگاه برخط (آنلاین) و به رنگ سبز در خواهد آمد .

پیکره بندی دستگاه و تنظیمات مربوط به آن

در این مرحله میبایست دستگاه را پیکره بندی نمایید و آنرا تنظیم نمایید.

قبل از هر چیزی مطمئن شوید دستگاه شما به برق متصل است

برای اولین بار پس از اینکه دستگاه به برق متصل میشود به دلیل آنکه اطلاعات اولیه در آن ذخیره سازی نشده است، دستگاه به حالت دریافت اطلاعات قرار گرفته و چراغ روی آن به رنگ بنفش ثابت نمایش داده میشود.

حال زمان آن است تا به دستگاه متصل شده و آن را تنظیم نماییم. برای این کار در لیست وای فای های یافت شده در دستگاه خود به دنبال وای فای با نام MMAV Device Configuration گشته و به آن متصل میشویم.

توجه : این وای فای بدون رمز میباشد

پس از اینکه به دستگاه متصل شدید حال میبایست اطلاعات مودم های اینترنتی خود را برای دستگاه تعریف نمایید. برای اینکار مرورگر خود را باز کرده و سپس در محل ورود آدرس آی پی  ( 1 . 4 . 168 . 192 ) را وارد کنید تا صفحه زیر برای شما نمایش داده شود. در این حالت وضعیت چراغ روی دستگاه به رنگ بنفش ثابت (بدون چشمک) خواهد بود .

حال بر روی گذینه انتخاب مودم زده و نام و رمز مودم خود را وارد نمایید، در این حالت دستگاه مودم های اینترنتی اطراف خود را جستجو کرده و میزان سیگنال دهی به آنها را به شما نشان میدهد، بنابراین بهتر است تا دستگاه را حد فاصلی با مودم خود قرار دهید تا میزان سیگنال مناسبی را داشته باشد.

لازم به ذکر است که دستگاه های ماندگار مدار آوین قابلیت تعریف سه مودم اینترنتی همزمان را بر روی خود دارند تا در زمان قطع اینترنت در هر یک از مودم های شما ، دستگاه ها بصورت اتوماتیک روی مودم دیگر تغییر وضعیت می دهند.

پس از وارد نمودن مشخصات مودم های اینترنتی بر روی ذخیره بزنید

حال پس از چند ثانیه دستگاه میبایست بصورت اتوماتیک راه اندازی مجدد شود. بدین ترتیب 10 بار چراغ دستگاه به رنگ آبی پر رنگ چشمک زن خواهد شد و سپس به رنگ آبی کمرنگ درخواهد آمد، این بدان معنی است که دستگاه به مودم اینترنتی شما متصل شده و در حال اتصال به سرور میباشد .

در صورتی که دستگاه با موفقیت به سرور متصل شود و تمام مراحل بالا را درست انجام داده باشید، چراغ دستگاه به رنگ سبز رنگ در خواهد آمد ، که هر تقریبا 5 ثانیه یک چشمک آبی به نشانه ارسال اطلاعات به سرور خواهد زد ، حال میتوانید از هر کجا دستگاه های برقی خود را کنترل نمایید .

ایرادات احتمالی به هنگام راه اندازی

دستگاه هوشمند سری SP400 و  SP400+خطا ها و اطلاعات خود را بصورت چراغ رنگی بر روی خود به حالات مختلف نمایش میدهد که در زیر به شرح آنها خواهیم پرداخت :

قرمز چشمک زن آرام : در صورتی که چراغ قرمز رنگ دستگاه شما به آرامی شروع به چشمک زدن کرد، بدین مفهوم است که مرحله اسکن کیو آر کد و اضافه کردن دستگاه به پنل را درست انجام نداده اید.

قرمز چشمک زن سریع 20 مرتبه : در صورتی که چراغ قرمز رنگ دستگاه شما به سرعت شروع به چشمک زدن کرد، بدین مفهوم است که دستگاهی که به خروجی متصل شده است توان زیادی لازم دارد برای روشن شدن و این مقدار خارج از توان دستگاه است بنابراین دستگاه آنرا از مدار خارج کرده و خروجی را قطع میکند.

توجه داشته باشید این مد برای دستگاه های SP400+ میباشد و برای دستگاه های سری SP400 این قابلیت وجود نداشته و به دستگاه آسیب خواهد رسید بنابراین به توانی که دستگاه های شما برای راه اندازی نیاز دارند توجه بفرمایید و کاتالوگ و توان مصرفی آنها را به دقت بررسی بفرمایید .

دستگاه های سری SP400 و SP400+ توان راه اندازی یک دستگاه 1000 واتی را در خروجی خود دارند.

قرمز ثابت : دستگاه مودم هایی که به آنها معرفی شده اند را یافت نمی کند و یا در اتصال به سرور به مشکل خورده اند . ( در این حالت بهتر است در مرحله اول شارژ اینترنت خود را بررسی نمایید، در مرحله دوم پس از اینکه مطمئن شدید از اینترنت مودم خود دستگاه را یکبار از برق جدا کرده سپس مجدد به برق متصل نمایید، در صورتی که مشکل شما حل نشد به وب سایت شرکت مراجعه نمایید و از آخرین اطلاعیه ها با خبر شوید سپس با پشتیبان های ما تماس بگیرید. )

سفید ثابت : دستگاه در حال به روز رسانی فریم ویر خود میباشد (فریم ویر نسخه سخت افزاری ارتقا یافته دستگاه میباشد)

بنفش ثابت : اطلاعاتی در دستگاه معرفی نشده است و دستگاه خام میباشد.

آبی پر رنگ : این چراغ زمانی که بصورت سریع 10 بار چشمک بزند یعنی دستگاه در حال راه اندازی است

آبی پر رنگ : در صورتی که این چراغ هر 5 ثانیه یکبار چشمک بزنید یعنی دستگاه برخط (آنلاین) بوده و در حال ارسال اطلاعات به سرور میباشد.

آبی کم رنگ : دستگاه در حال اتصال به سرور میباشد.

زرد چشمک زن: سویچ ریست فکتوری فشار داده شده است و درصورتی که 20 ثانیه این سویچ را نگه دارید اطلاعات دستگاه پاک خواهد شد و در این حین چراغ دستگاه به رنگ زرد چشمک زن در خواهد آمد. توجه داشته باشید تا زمانی که دکمه سویچ نگه داشته شده باشد و این چراغ چشمک بزند به مفهوم رفتن به فرآیند ریست فکتوری خواهد بود در صورتی که این سویچ را فشار نداده باشید و هر از چند گاهی رنگ چراغ دستگاه از سبز به زرد تغییر کند و مجدد سبز شود به مفهوم آن هست که دستگاه اینترنت ناپایداری دارد و در لحاظاتی اینترنت دستگاه قطع شده است.

زرد ثابت : دستگاه اینترنت و یا اتصال به سرور خود را از دست داده است .

سبز : دستگاه برخط (آنلاین) میباشد و عملکرد طبیعی خود را دارد.

توجه داشته باشید چراغی زرد رنگ سمت چپ دایره شیشه ای دستگاه وجود دارد که مربوط به روشن و خاموش بودن خروجی دستگاه هست، زمانی که خروجی دستگاه وصل باشد این چراغ روشن و در صورتی که خروجی دستگاه برق نداشته باشد این چراغ خاموش میباشد. بنابراین این چراغ مستقل از چراغ هشدار دهنده چند رنگ RGB که سمت بالای دایره شیشه ای رنگ وجود دارد عملکرد مستقلی دارد و رنگ آن همواره ثابت میباشد.