اینترنت اشیا (IoT) اکنون در اطراف ما است. از محصولات مصرفی به صنعتی، کشاورزی، پزشکی و تجاری، نحوه انجام کارها را تغییر داده است.

پردازش با کارایی بالا و بهره وری در اینترنتاکثر دستگاه های IoT، در ابتدای سطح، دستگاه های ورودی و خروجی هستند که به اینترنت متصل هستند. دستگاه های ورودی طراحی شده اند برای تولید داده، دوربین ها تولید میکنند تصاویر را در قالبی از داده. میکروفون ها صدا را به عنوان فایل های داده دیجیتالی می کند. طیف گسترده ای از سنسورهای تخصصی اطلاعات را تولید می کنند. در پایان خروجی، دستگاه های IoT می توانند طیف وسیعی از وظایف را انجام دهند:
یک ربات می تواند اقدامات پیچیده ای را انجام دهد (حتی جراحی که توسط جراح انسان هدایت می شود)؛
یک بلندگو می تواند به یک سوال پاسخ دهد یا دستورالعمل های کلامی را ارائه دهد؛
یک هواپیمای بدون سرنشین توسط یک متخصص در زمین یا در یک اتاق کنترل، کنترل می شود؛
در صورتیکه یک مزاحم شناسایی شود، درب می تواند از راه دور بسته و قفل شود.

برای دستگاه های اینترنت اشیا برای ارائه مقدار فراتر از داده های جریان انعطاف پذیر به اینترنت، هوش باید در دستگاه ساخته شود. یک دوربین که جریان دائمی ویدیو را ارسال می کند، مقدار زیادی را اضافه نمی کند. در حقیقت، اگر شما چندین دوربین را با هزاران بار که ممکن است جریان داده های مداوم را نیز افزایش دهید،  شما می توانید کلیه ستون فقرات اینترنت را با تصاویر ویدئویی که ارزش کمی دارند به پایان برسانید.

با این حال زمانی که شما هوش را به دوربین اضافه میکنید، یه دوربین هوشمند ساخته اید (بینایی کامپیوتر را محیا می کند) که تنظیم آن را برای نظارت بر یک منطقه مورد علاقه، به رسمیت شناختن چیزهایی که برای شناسایی برنامه ریزی شده، و ارسال اطلاعات جمع آوری شده در فواصل خاص (به جای جریان ویدئو مستمر) ، دوربین را با ارزش تر ساخته اید.

به طور مشابه، هنگامی که دستگاه های IoT را فعال می کنید برای تجزیه و تحلیل و کار بر روی داده های ورودی، مقدار به طور نمادین افزایش می یابد. IoT صنعتی (IIoT) در حدود سالها بوده است که در طبقه های فروشگاه استفاده می شود، کنترل تجهیزات تولید روباتیک و برای بازرسی بصری قطعات استفاده می شود. یکی از ویژگی های کلیدی دستگاه های IoT و IIoT این است که آنها نه تنها اطلاعات را جمع آوری می کنند، بلکه با داده ها نیز کاری انجام می دهند. یکی دیگر از ویژگی های کلیدی این است که آنها می توانند بر روی اینترنت کنترل شوند.

دستگاه های IoT و IIoT در حال حاضر قادر به تولید اطلاعات قابل استفاده و انجام وظایف در ساعت ها یا روز هایی است که هفته ها به انجام رسانده اند.  به عنوان مثال، Fresh Farms، یک شرکت که پرورش محصولات متنوعی را در یک زمین 130 هکتاری گلخانه ای انحام می دهد، IoT را در عملیات خود به کار گرفته است. محصول انتخاب شده بر روی خط مرتب سازی قرار می گیرد. همانطور که از طریق خط عبور می کند، دوربین IoT که به اینترنت متصل است عکس هایی را از همه چیز می گیرد. سپس تصاویر را از طریق یک کامپیوتر اجرا می کنند که توسط اینتل طراحی شده و به صورت خودکار مرتب می شوند. به وسیله مرتب سازی هوشمند محصول، شرکت گزارش داده است که، زمان بسته بندی از 35 تا 45 ثانیه به 8 ثانیه کاهش یافته است.

سیستم نرم افزاری اتوماسیون گلخانه ای از طریق سنسورهای IoT که برای نظارت بر درجه حرارت داخلی و خارجی و ردیابی شرایط آب و هوایی طراحی شده اند، تغذیه می شود. علاوه بر این، نرم افزار، حمل و نقل آب و کود را با استفاده از سیستم های آبیاری IoT که تحت کنترل اینترنت می باشند، کنترل می کند. نظارت بر زمان واقعی، با استفاده از دستگاه های IoT و یک کامپیوتر با کارایی بالا، اطلاعات بیشتری در مورد تولید و عملکرد گلخانه ای ارائه کرده است و عملکرد محصول را افزایش داده و در نتیجه افزایش بهره وری در هر کارمند نیز افزایش یافته است.

در مثال دیگری، یک محصول به نام Robovator برای شناسایی و از بین بردن علف های هرز طراحی شده است. دستگاه از ردیف های تولید شده عبور می کند، به عنوان یک دوربین اسکن هر ردیف.   تصویر در زمان واقعی پردازش می شود و اگر یک علف هرز شناسایی شود، علف هرز توسط یک ماده شیمیایی که آن را از بین می برد حذف می شود. قادر به شناسایی و حذف علف های هرز است و یک سوم از زمانی که قبلا مورد نیاز برای از بین بردن علف های هرز در یک ناحیه بود را ذخیره کرده است.

حسگرهای زمینه دستگاه های IoT هستند که عوامل مختلفی مانند دمای هوا، دمای خاک، باد و باران را تشخیص می دهند. نرم افزار جدید به سرعت این اطلاعات را پردازش می کند و می تواند به کشاورز هنگام سم پاشی یا چگونگی آبیاری در زمان واقعی مشورت کند.   بدست آوردن اطلاعات سریع که توسط IoT فراهم می شود، کشاورزان را قادر می سازد تا میزان تولید خود را افزایش دهند.

اینترنت اشیا (IoT) صنایع را دگرگون کرده است

چندین نمونه از این که IoT و IIoT که کشاورزی و سایر صنایع را بهبود داده اند وجود دارد. از سیستم های مدیریت خودکار موجودی که از IoT برای اسکن کردن اقلام در قفسه ها سریع تر از هر کارمند انسانی کار می کنند؛ هواپیماهای بدون سرنشین با دوربین های هوشمند که می توانند خطاها را در زمین های پنل های خورشیدی اسکن و شناسایی کنند؛ روبات هایی که می توانند برای انتخاب و مرتب سازی محصول استفاده شوند؛ سازمان ها از توانایی دریافت اطلاعات در زمان واقعی از دستگاه های IoT بهره مند شده اند. در دسترس بودن داده های IoT می تواند هزینه را کاهش دهد و باعث افزایش دقت و افزایش بهره وری شود.

تغییر صنعت توسط اینترنت اشیا


هنگامی که با اجزای محاسباتی با کارایی بالا، مانند چیپ های آرایه گیت های قابل برنامه ریزی (FPGA) که بسیار سریع و به راحتی قابل برنامه ریزی برای انجام وظایف جدید هستند، IoT کشاورزی، پزشکی، تولید، فروش و بسیاری از کسب و کارهای دیگر را برای بهتر شدن تغییر خواهد داد.