هارمن اسپارک قابلیت اتصال به هر خودرویی را فراهم میکند


AT&T و Harman در حال ارائه یک راه حل برای وسایل نقلیه به نام HARMAN Spark هستند که با توجه به اعلامیه اخیر شرکت ها می توانند ویژگی های ایمنی و راحتی اتصال به تقریبا هر وسیله نقلیه تولید شده پس از سال 1996 را اضافه کنند. محصول جدید AT&T که از 28 سپتامبر با قیمت $ 79.99 به همراه یک اشتراک در دسترس است، یک دستگاه پلاگین و پخش است که به طور مستقیم در خوردرو وصل میشود. این وسیله با اتصال به شبکه AT&T از طریق LTE و یک گوشی هوشمند برای تصادف و کمک های کنار جاده ای، اعلام مکانیک مجازی، هشدار در صورت دزدی و همچنین اعلام موقعیت خوردو و مواردی دیگر استفاده میشود.

این دستگاه همچنین امکان استفاده از وسایل نقلیه خانوادگی را علاوه بر مدیریت ناوگان و رزرو پارکینگ انجام میدهد.  در نهایت، Spark نمرات رانندگی و بازخوردها را به صورت فردی اعلام می کند. تمام این ویژگی ها فقط 5 دلار در ماه هزینه دارند در حالی که با پرداخت اشتراک نا محدود AT&T از مزایای آن استفاده کنید.

این فن آوری از طریق همکاری میان Harman و Tantalum توسعه داده شده است و به طور موثر به دنبال راه حل های مشابهی هستند که در حال حاضر با مجموعه ای از ویژگی های جامع تر در دسترس هستند.
به عنوان مثال، بازخورد رانندگی، شامل تجزیه و تحلیل مستقیم  سفرهای فردی و پیشنهاد هایی برای کمک به والدین برای آموزش رانندگی صحیح و امن به فرزندانشان، به جای محدود شدن به فرمت عمومی تر. هشدارهای Geofencing و تشخیص تصادف، موجب آرامش ذهنی و اطلاع رسانی در صورت وقوع اضطراری می شود، یا اگر یک نوجوان از منطقه مورد نظر خود خارج شود هشدار می دهد. مکانیک مجازی، در عین حال، به والدین هر دو نگاه عمیق به مسائل خاص خودرو و راه بحث در مورد تعمیر و نگهداری خودرو را می دهد. در هر حال بدون تردید محدودیت هایی در رابطه با مقدار اطلاعاتی که می توانند قبل از انجام تنظیمات، مصرف شوند، وجود دارد.

استفاده از 4G LTE به جای 3G به این معنی است که تا 8 دستگاه میتوانند همزمان برای کار، ناوبری، و سرگرمی متصل شوند.

به نظر می رسد که این فناوری یک پله به سوی اقتصاد انعطاف پذیر است که انتظار می رود با رسیدن 5G گسترده و شکوفا تر شود. از آنجا که پهنای باند و تاخیر پیش بینی شده و نشان داده شده است به منظور بهبود بیش از حد 5G، نیاز به انتشار راه حل هایی است. این برای آن دسته از مصرف کنندگان که آخرین خودروهای موجود را با گزینه های پیشرفته اتصال یا اطلاعاتی که قبلا ساخته شده اند، باید مفید باشد.

منبع: AndroidHeadlines